פשיטות רגל

0
4005
פשיטות רגל

פשיטות רגל – הינו מצב בו אדם יכול להכריז על עצמו כבעל יכולת מוגבלת להחזרת חובו ולמעשה, לקבל אישור מבית המשפט באמצעות פסק דין, המכריז עליו כעל פושט רגל. במצב זה, פטור החייב מהחזר חובות, אך יחד עם זאת, יהיה עליו לממש את כל הנכסים והרכוש שלו לטובת הנושים.

המטרה של פשיטות רגל

במידה ואין לכם מספיק כסף להחזיר את החובות שלכם, תוכלו לטעון להליך פשיטות רגל. הליך זה בא לטובת האדם הפרטי שלקח על עצמו חובות, ואין ביכולתו להחזיר אותן, והוא מאפשר לחייבים לממש את כל הנסים שבבעלותם, נכסי נדל"ן, ממון, רכבים ועוד, לטובת הנושים, ולסגור את החוב – גם אם אין בכך דיי על מנת לכסות את סכום החוב עצמו. לאחר קבלת אישור פשיטת רגל מתוקף בית המשפט, תוכלו לפתוח דף חדש ונקי מבחינה פיננסית – ללא כל חובות. על מנת שבתי המשפט יכירו בכם כפושטי רגל, עליכם להגיש בקשה.

הליך פשיטות רגל

באמצעות עורך דין תוכלו לפנות אל בית המשפט ולקבל כונס נכסים, שיעמוד על כל הנכסים והרכוש שלכם ויבדוק האם באמת אין ביכולתכם להחזיר את החובות שלכם. כונס הנכסים יבדוק את כל חשבונות הבנק, ההכנסות, ההוצאות והרכוש.

לאחר בדיקת מצבכם הפיננסי, יקבע בית המשפט את הסדר החובות שלכם, בין אם באמצעות מימוש נכסים – במידה ויש, ובין אם באמצעות פטור מתשלום חובות – מאחר ואין לכם כל ממון או רכוש. ההליך כולו צריך להיעשות בתום לב ובאמצעות ליווי מקצועי של עורך דין, מאחר ובית המשפט יכול לפסוק כי הוא אינו מכיר בכם כפושטי רגל ולבטל את הבקשה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here