חקירות יכולת בהוצאה לפועל

0
4181
חקירות יכולת

כאשר יש לכם תיק בהוצאה לפועל, תוכלו לפעול בשני מישורים שונים – האחד, לשלם את כלל החוב על פי מה שנקבע בתיק, והשני – לצמצם את החוב בתיק. צמצום חובות בתיק הוצאה לפועל או במספר תיקים בהוצאה לפועל, לקראת איחוד תיקים, נעשה לאחר חקירת יכולת של החייב. חקירות יכולת הינן האמצעי של ההוצאה לפועל לבדוק את המצב הפיננסי של החייב ואת יכולת ההחזר שלו את החובות העומדים נגדו.

תהליכי חקירות יכולת

בכוחן של חקירות יכולת לבחון את המצב הכלכלי שלכם, החל מההכנסות שלכם ועד ההוצאות השוטפות שלכם ברמה היומיומית. כאשר יש לכם תיק או מספר תיקים בהוצאה לפועל, וברצונכם לטעון על חוסר היכולת שלכם לשלם את מלוא הסכום על פי גובה התיק ובפריסה שנקבעה בתיק, תוכלו לבקש חקירות יכולת.

כאשר מקבלים זימון אל חקירות יכולת יש להגיע מוכנים ומסודרים – לכן, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל, בטרם מבקשים בקשת חקירות יכולת. רשם ההוצאה לפועל יבקש לראות את כל המידע הפיננסי שלכם, החל מהכנסות, חובות, תשלומים שוטפים, הנכסים שיש בבעלותכם – וזאת, על מנת לבדוק את רמת החיים שלכם, ולקבוע – האם אתם יכולים להחזיר את החובות בהתאם למה שנקבע בתיק, או לא. חשוב לדעת, כי בעת הגשת בקשה לחקירות יכולת, אתם למעשה מסירים מעליכם כל סודיות באשר להכנסות ולנכסים שבבעלותכם – ועליכם להראות שקיפות מלאה, יושרה ואמינות.

תוצאות חקירות יכולת

תוצאות חקירות יכולת יקבעו את גובה התשלום ואת פריסת התשלום, וכן, ביכולתן של החקירות לאשר צו איחוד תיקים. יחד אם זאת, חקירות יכולת עשויות להסתיים גם בהחלטת רשם ההוצאה לפועל על תשלום החוב בצורה מיידית או על עיקול של נכסים – לכן, לייעוץ המשפטי בעת חקירות יכולת ישנה משמעות חשובה במיוחד.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here