הסדר נושים

0
4359
הסדר נושים

מהו הסדר נושים

כאשר חייב אינו מסוגל לפרוע את חובותיו, בין אם לספקים, בנקים או כל גורם אחר ממנו לווה כספים, הרי שעליו להגיע אל הסדר חובות בצורה מסודרת ובהתאם להוראת בית המשפט. הסדרי נושים מאפשרים לחייבים להגיע אל הסדר החזרת חובות, בהתאם ליכולת הכלכלית של החייב. כלומר, בתהליכים של פשיטת רגל, לדוגמא, הסדרי נושים מאפשרים לחייב לפרוע את חובו באמצעות מימוש נכסים. פעמים רבות, מחליט בית המשפט, או ההוצאה לפועל, לאחר תהליך חקירת יכולת, על החזר חובות אשר נמוך מן סכום החוב בפועל – מאחר ולחייב אין את היכולת הפיננסית להחזיר את מלוא החוב. הדבר, מחייב את בעל החוב לרדת מכל נכסיו ולממש אותם על מנת להחזיר את כספי החוב, אך היתרון הגלום בתהליך זה, עומד באפשרות של פתיחת דף חדש, ללא חובות.

היתרון של הסדרי נושים

אין ספק, כי כאשר בעלי חוב נקלעים אל תוך סיטואציה כלכלית בהן אין להם את היכולת להחזיר את החובות שלהם לנושים, הרי שבאמצעות הגעה להסדר נושים מוסכם, יכול החייב להיפטר מחובותיו, בהתאם ליכולת הכלכלית שלו. על בית המשפט לאשר את הסדר הנושים לקראת הליך של פשיטת רגל. הסדרי נושים, גם במקרים של הוצאה לפועל, מאפשרים לבצע איחוד תיקים וליצור גובה הסדר העולה בקנה אחד עם היכולת הפיננסית של החייב.

הסדרי נושים יקבעו למעשה את עתידו הפיננסי של החייב, לכן ליווי משפטי מקצועי הינו הכרח. על מנת להגיע אל הסדרי נושים יש צורך בליווי עורך דין המתמחה בתחום זה, אשר משרדו מספק שירותים משפטיים, ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי, המאפשר ללקוחותיו ליהנות מייצוג אינטרסים ומהגעה אל הסכם נושים המתאים ליכולת הכלכלית של הלקוח, תוך בחינת כלל האפשרויות העומדות אל מול החייב ברגעים קריטיים אלו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here